🟢DALŠÍ ROZVOLNĚNÍ V DOMOVĚ PRO SENIORY

Vzhledem ke zlepšující se epidemiologické situaci a také s ohledem na zrušení několika mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví rozvolňujeme opatření i v našem českotřebovském Domově.
S účinností od 14. 03. 2022 se ruší rezervační systém a také povinnost prokazovat bezinfekčnost (očkovacím certifikátem, potvrzením o prodělání onemocnění, PCR testem nebo podstoupením antigenního testu na místě).

Na návštěvu je možné přicházet každý den (pondělí – neděle) vždy mezi 1️⃣3️⃣ – 1️⃣8️⃣ hod. Návštěvy jsou povinny přicházet a odcházet vždy pouze hlavním vchodem (vchod do budovy A) a nahlásit příchod/odchod na recepci do Návštěvní knihy. S odkazem na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví (MZDR 8789/2022-1/MIN/KAN) zůstává zachovaná povinnost nosit respirátor, a to po celou dobu návštěvy.

V zájmu zachování volnějšího návštěvního režimu a také v zájmu pokračující ochrany zdraví seniorů i personálu, který o ně pečuje, spoléháme na zdravý rozum a odpovědný přístup každého návštěvníka, přesto připojujeme několik DOPORUČENÍ:

* omezte počet návštěvníků na 2 dospělé osoby (+ děti na rámec)
* využijte možnost uskutečnit návštěvu v bufetu, ve společenské místnosti nebo venku (a to zejména v případě, že dojde k přítomnosti dvou návštěv současně u osob na dvoulůžkovém pokoji)
* pokud se necítíte dobře nebo máte-li jakékoliv příznaky respiračního či jiného onemocnění, odložte návštěvu o pár dní, až se budete cítit lépe
* odložte návštěvu také v případě, že jste byli v kontaktu s osobou Covid pozitivní, a to i v případě, že na sobě žádné příznaky onemocnění nepozorujete
* používejte dezinfekci na ruce, větrejte

V případě zhoršení epidemiologické situace budeme nuceni opět přikročit ke zpřísnění pravidel. Děkujeme, že svým odpovědným přístupem pomůžete vracet se postupně zpět k „předCovidovému“ režimu… díky tomu budete moct vidět své blízké častěji a déle, na což se všichni již dlouho těší!
Pěkné přicházející jarní dny a na viděnou v Domově!☀️